• 1396/07/18   13 : 36
  • 0 نظر
  • 178 بازدید

حیدری: فوتبال، عامل ایجادکننده انسجام و هویت در جامعه است

به گزارش سایت رسمی باشگاه فرهنگی‌ورزشی پدیده خراسان، محمدرضا حیدری، رییس شورای شهر مشهد در نشست صمیمانه با مدیران باشگاه پدیده خراسان اظهار کرد: از اینکه زارع‌صفت در راس مجموعه پدیده است خوشحالیم، در فضای شهری امروز نیاز به یک نگاه اجتماعی مناسب به حوزه ورزش است. در شورای شهر قطعا بر ایجاد فضا و زمینه‌های مناسب برای شادی شهر تاکید داریم که ورزش نیز یکی از این عوامل رسیدن به شادمانی در جامعه است.

وی افزود:  چه در حوزه همگانی و چه در بحث قهرمانی، ورزش می‌تواند یکی از ارکان افزایش سطح نشاط جامعه باشد. فوتبال نیز از این قاعده مستثنی نیست و یکی از مهمترین عوامل ایجادکننده انسجام و هویت در جامعه است.

حیدری تصریح کرد: فوتبال از پتانسیل بالایی برخوردار است و باید از چنین ظرفیتی در قلمروهای مختلف استفاده بهینه کنیم.  بدون تعارف باید بپذیریم که هرگاه مشهد نماینده‌ای در سطح نخست فوتبال کشور نداشته، شهر پویایی نداشته‌ایم. امروز که دو تیم لیگ برتری در مشهد داریم، هرکسی باید در حد توان خود به حفظ این سرمایه‌ها کمک کند.

رییس شورای شهر مشهد افزود: متاسفانه در مقطعی وارد شورای شهر شدیم که بدترین شرایط مالی را تجربه می‌کنیم. شرایط حاد است و منابع شهرداری، منابع ناپایداری هستند.  البته این مسائل بدین معنا نیست که از ظرفیت‌های موجود برای کمک استفاده نکنیم. ارتباط خوبی باید بین باشگاه‌ها و کمیسیون فرهنگی شورا ایجاد شود.

وی افزود: ضمن اینکه در حوزه اطلاع‌رسانی نیز قطعا فضاهای شهری در خدمت تیم‌های مشهدی قرار خواهدگرفت. ضمن اینکه برای بحث جابجایی هواداران نیز طرحی به شورا داده می‌شود که این حمل و نقل به صورت رایگان انجام شود.  

حیدری ضمن تمجید از نتایج پدیده در لیگ هفدهم تاکید کرد: موضوع قهرمانی یک تیم، امری جدی و مهم است اما اگر قرار باشد صرفا در نتیجه محدود شویم، به اثری ماندگار نخواهیم‌رسید. باید از این فرصت به نحو احسن استفاده شود  تا اثر اساسی آن ماندگار شود.

رییس شورای شهر مشهد خاطرنشان کرد: ظرفیت بسیار گسترده‌‍‌ای در حاشیه شهر و در مناطق کم‌برخوردار داریم. بسیاری از بازیکنان مستعد مشهدی از همین مناطق برخواسته‌اند. می‌توان با همکاری شهرداری و شورای شهر مدارس فوتبال پدیده را در این مناطق ایجاد کرد و با همکاری تربیت‌بدنی ظرفیت‌های مشترکی را در این حوزه تعریف کرد.

حیدری گفت: توسعه فرهنگ و اخلاق در حوزه ورزش بسیار ارزشمند است، بایستی کارهای فرهنگی‌اجتماعی را در حوزه ورزش مدنظر قرار دهیم،  بدون شک در حد بضاعت و ظرفیت خود در این رابطه تلاش خواهیم‌کرد.

وی افزود: برای رسیدن به موفقیت تنها عوامل مادی نیست که در  یک تیم تاثیرگذار است، حمایت‌های معنوی خود را دریغ نخواهیم‌کرد و بدون شک از ظرفیت‌ها در راستای توسعه ورزش و البته حمایت از نمایندگان خراسان استفاده می‌کنیم.

حیدری با تمجید از سرمربی باشگاه پدیده تاکید کرد: مهاجری یک مربی با اخلاق و حرفه‌ای است. امیدواریم در ادامه وی و شاگردانش به موفقیت‌های بیشتری برسند و بیش از پیش مایه افتخار مشهدی‌ها باشند.